Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Warszawa

Kafka

4Kawiarnia
681

O tym miejscu

Kafka powstała w 2007 roku. W połowie drogi między BUW a Uniwersytetem Warszawskim, przy ścieżce rowerowej. Wcześniej pod tym adresem (Oboźna 3) mieścił się sklep hydrauliczny. Na początku główną ideą udostępnianie książek przy kawie. Dziś to po prostu drugi dom dla wszystkich, którzy kochają kawę, literaturę, sztukę, psy, koty i szczery uśmiech.

Kawiarnia jest czynna w tygodniu od 9 do 22 a w weekend od 10 także do 22. Codziennie można tu zaopatrzyć się w książki uratowane od zagłady w skupie makulatury. Są na to dwa sposoby – przyjść ze swoją książką, zostawić ją – a w zamian zabrać wybraną z półki lub za 10 zł kupić sobie kilogram wybranych książek. Warto wspomnieć o organizowanych tu wymianach książek czy akcji Książki w Pudle prowadzonej przez Kafkę wraz z Fundacją Zmiana.

Kafka też jest otwartym miejscem na pomysły na różne akcje czy wystawy i chętnie udziela swoich ścian i przestrzeni na takie potrzeby. Od kilku lat gości u siebie takie inicjatywy jak: Noc Muzeów, Pikniki Na Czterech Łapach, Warszawski Dzień Sąsiada, Mama przy Kawie, Big Book Festival, Powiślenia czy Majówka na Skarpie.

Ogródek Kafki został uhonorowany tytułem „najbardziej klimatyczny ogródek lata” przez CO JEST GRANE – najbardziej poczytny dodatek o kulturze w piątkowej Gazecie Wyborczej

W menu poza wszelkimi możliwymi rodzajami kawy; herbaty i soków znajdziemy koktajle oraz sorbety. Kafka ma menu śniadaniowe (także w wersji dla najmłodszych) a dla głodniejszych gości udostępnia zupy i danie dnia. Sztandarowymi potrawami Kafki są naleśniki, kanapki oraz makarony. Duże porcje i dużo serca włożone w ich przygotowanie.
Kawiarnia posiada także specjalne menu dla czworonogów, można dostać miskę wody i gryzaki lub kupić karmę dla psów.

Zapraszamy!
O Facebooku Utwórz reklamę Utwórz stronę Twórcy aplikacji Praca Prywatność Pliki cookie Opcje wyświetlania reklam
Regulamin Pomoc
Ustawienia
Dziennik aktywności
Facebook © 2017

PolskiEnglish (US)ślōnskŏ gŏdkaРусскийDeutschFrançais (France)ItalianoУкраїнськаEspañol (España)Português (Brasil)العربية

Kawiarnia Kafka
22 826 08 22
Zamknij wyskakujące okno i wróć.

Galeria

Lokalizacja

Warszawa, Oboźna 3

Dojedź za darmo z apką mytaxi! Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek9:00 – 22:00
Wtorek9:00 – 22:00
Środa9:00 – 22:00
Czwartek9:00 – 22:00
Piątek9:00 – 22:00
Sobota10:00 – 22:00
Niedziela10:00 – 22:00

Menu

Zobacz menu

Więcej info

Profil na Facebooku:

/Kawiarnia.Kafka/

Strona internetowa:

www.kawiarnia-kafka.pl

Adres e-mail:

kafka@kafka.com.pl

Telefon:

+48 22 826 08 22

Zarezerwuj miejsce
681 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.