Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Kotka Cafe – Kocia Kawiarnia

4Kawiarnia/Galeria
431

O tym miejscu

Dlaczego kocia kawiarnia?
Sama idea kociej kawiarni nie jest inicjatywą nową – pomysł na miejsce, w którym można napić się kawy w towarzystwie przyjaznych futrzaków przywędrował do Europy z Japonii, w której takie lokale funkcjonują od około dwudziestu lat. Bezpośrednią inspiracją dla gdańskiej kociej kawiarni była kawiarnia w Budapeszcie, w której mieszkały nie koty do adopcji, ale właśnie w dużej mierze rasowe koty po przejściach, które w tym miejscu odnalazły swój dom i kochających ludzi. Tamtejsze rasowe maine coony zostały bez domu, bo urodziły się z krótszymi łakpkami i nie nadawały się już do sprzedaży.
Kawiarnia dzięki swojej działalności może nie tylko dawać schronienie kociakom, które potrzebują domów, ale dzięki środkom może prowadzić dom tymczasowy, wspierać fundacje i akcje sterylizacyjne oraz dokarmiać wolnobytujące koty.
W Kotka Cafe organizowane są także spotkania tematyczne z pracownikami fundacji, które mają na celu kształtowanie i zgłębianie wiedzy na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz przygotowania do procesu adopcyjnego.
Kawiarnia działa od maja 2017 r. i do marca 2018 r za jej pośrednictwem udało się znaleźć dom dla 24 kotów (13 z nich to mieszkańcy kawiarni), a 7 dodatkowo przebywa aktualnie w naszym domu tymczasowym. Dzięki pomocy trójmiejskich fundacji udało nam się także przyczynić do kompleksowej pomocy kotom wolno bytującym, w tym wypadku do kastracji i sterylizacji kociej rodziny z Oliwy.

REZERWACJA STOLIKÓW :
Przypominamy, że wszystkie wizyty z dziećmi poniżej 14 roku życia objęte są obowiązkową rezerwacją. Wizyty z dziećmi poniżej 11 roku życia są możliwe tylko w dni otwarte. Szczegóły na naszej stronie kotkacafe.pl w zakładce REZERWACJE Z DZIEĆMI.
Do rezerwacji zachęcamy także pozostałych gości – dysponujemy jedynie dziesięcioma stolikami i tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje, że stolik będzie na Państwa czekał.
Rezerwacje nie są objęte dodatkową opłatą, jednak w weekendy i święta oraz wizyty z dziećmi łączą się z tylko godzinną wizytą w lokalu.
tel. 574 453 504

Galeria

Więcej info

Profil na Facebooku:

/kotkacafe/

Strona internetowa:

www.kotkacafe.pl

Adres e-mail:

kotkacafe@poczta.pl

Telefon:

574 453 504

Zarezerwuj miejsce
431 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.