O tym wydarzeniu
Maria Peszek to jedna z najciekawszych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych osobowości polskiej kultury. Maria Peszek jest aktorką teatralną, telewizyjną i filmową, ale bardziej znana jest jako wokalistka i autorka tekstów.
Maria Peszek urodziła się 9 września 1973 roku we Wrocławiu, gdzie mieszkała przez pierwsze dwa lata życia. Na ekranie zadebiutowała w wieku dziewięciu lat – zagrała Alfredę w filmie „Rozalka – Olaboga”w reżyserii Jadwigi Kędzierawskiej. Debiut teatralny Marii Peszek miał miejsce w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Sztuka była wystawiana w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Studiowała na University Of Alaska w Anchorage (USA) oraz w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, którą ukończyła w 1996 roku. Na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie za rolę Głalry Aleksiejewny w spektaklu dyplomowym „Wilki i owce”. W 1999 roku dostała II nagrodę aktorską Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Simoninii w „Słowach Bożych” Valle-Inklana w Teatrze Rozmaitości. Na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Szczecina oraz Nagrodę Prezesa Telewizji Szczecin za rolę w „Bam” Daniela Charmsa w Teatrze Studio. Rok 2000 to kolejna nagroda: w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobywa II nagrodę, statuetkę ZASP, oraz nagrody publiczności i dziennikarzy. W 2003 otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry za rolę Agaf Tichonowej w „Ożenku” Mikołaja Gogola w Teatrze Telewizji. W 2004 zostaje jej przyznana główna nagroda za odtworzenie postaci Rimmy w spektaklu telewizyjnym „Martwa Królewna” Nikołaja Kolady. W tym samym roku dostaje też nagrodę aktorską Ministra Kultury i Sztuki za rolę w „Balu pod Orłem”. Jej ważniejsze role filmowe to udział w następujących produkcjach: „Julia wraca do domu” (reżyseria Agnieszka Holland), „Ubu król” (reżyseria Piotr Szulkin), „Wiedźmin” (reżyseria Marek Brodzki), „Spis cudzołożnic” (reżyseria Jerzy Stuhr) oraz „Nocne Graffiti” (reżyseria Maciej Dutkiewicz).
1 Alibi – LOKAL ZAMKNIĘTY Klub muzyczny
Wrocław, Grunwaldzka 67
Alibi – klub studencki. Alibi zna każdy szanujący się student. Świeżo odnowiony lokal posiada teraz ok. 200 miejsc siedzących i ok. 300 stojących. Nowy, większy niż dotychczas parkiet to 70mkw. najlepszej zabawy w mieście. Nowoczesne wyposażenie dyskotekowe to istne perełki współczesnej technologii. Kolorowe światła, halogenki, kryptonowe żaróweczki, a wszystko służy świetnej zabawie. Światła migoczą w gorących rytmach głośnej muzyki. Z loży wyglądają ciekawskie twarze rozbawionych studentów…
Zobacz profil miejscaWięcej info
Profil na Facebooku:
Strona internetowa:
Adres e-mail:
Telefon:
Komentarze
By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się