Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Warszawa

MiTo

4Kawiarnia/Galeria
629

O tym miejscu

MiTo to nie to, co myślisz, ale to, o czym marzysz

MiTo założyło 3 facetów, w tym dwóch braci – architekt, literaturoznawca, informatyk, łącząc swoje potrzeby i swoje wyobrażenia w poszukiwaniu Formy Otwartej w horyzoncie pragnień ponowoczesnych.

MiTo to galeria sztuki najnowszej osadzona w modernistycznej formule white cube, brutalnie zderzona z kawiarnią specjalizującą się w tym, co zdrowo alternatywne. MiTo to księgarnia artystyczna i humanistyczna umieszczona w kontekście społecznie zaangażowanej dyskusji, wspierająca myśl odważną i przebojową, styl oryginalny i bezkompromisowy.

MiTo to przestrzeń swobodnie łącząca sztuki plastyczne i wizualne z kampowym lifestylem i wielkomiejskim lansem, akademię z ulicą, ulicę z salonem, literaturę piękną ze światem mody, muzykę z dizajnem, kuchnię z architekturą, kawę z pisaniem i czytaniem, subtelną, filozoficzną debatę z całkiem konkretnie pijącą imprezą, a więc i nisze z mainstreamem i ducha z ciałem…

MiTo to warszawska fabryka kultury, w której dzień w dzień dzieją się rzeczy, które dotąd w jednym miejscu i w jednym czasie w ogóle zdarzyć się nie mogły. MiTo to platforma wymiany myśli i przeżyć, obszar spotkań środowisk artystycznych, biznesowych i intelektualnych. To więcej niż galeria, księgarnia czy kawiarnia w ich rozmaitych a zawsze zadziwiających, może i dziwacznych zbliżeniach, ale mniej niż same te zbliżenia w ich przygodnej jednostkowości. Zdecydowanie więcej niż mieści w sobie taki czy inny concept store, ale też mniej niż pomieścić może muzeum odosobnionej nieświadomości.

Bo to, co powstało raz (w lipcu 2011 roku) i co nazwaliśmy MiTo (nie podejrzewając wcale, jak wiele już sama nazwa ta skrywa w sobie tajemnic i niepewności, ile zrodzi nieporozumień i dwuznaczności), stało się dziś i staje się raz po raz jedynie tłem dla zdarzeń, które szukają wciąż swojego imienia.

Galeria

Więcej info

Profil na Facebooku:

/MiToArt/info

Strona internetowa:

www.mito.art.pl

Adres e-mail:

kontakt@mito.art.pl

Telefon:

22 629 08 15

Zarezerwuj miejsce
629 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.