Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Kocham kino: Polowanie na muchy

Wydarzenie w:  aMultikino Gdynia (Kino)
129

O tym wydarzeniu

Zjadliwa satyra czy może wnikliwa wiwisekcja relacji międzyludzkich? Multikino i Program 2 TVP zapraszają na „Polowanie na muchy” Andrzeja Wajdy z brawurową rolą Małgorzaty Braunek. Film po rekonstrukcji cyfrowej w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

Andrzej Wajda przedstawił w filmie świat, w którym mężczyźni są coraz słabsi, coraz mniej romantyczni i męscy, a kobiety coraz bardziej władcze, dominujące nad mężczyznami, chwytanymi przez nie jak muchy na lep. To satyryczna, pełna ironii, gorzka, ale niezbyt realistyczna wizja społeczeństwa zdominowanego przez płeć niezupełnie słabszą. Realizując „Polowanie na muchy” Andrzej Wajda miał już na swoim koncie tak znane filmy, jak „Kanał”, „Popiół i diament”, „Popioły”, „Lotna”. Ta zmiana stylu – „Polowanie” jest bowiem farsą, komedią – została przyjęta przez krytykę i widzów bardzo różnie, pojawiły się głosy, że ten reżyser nie powinien zabierać się za gatunek zupełnie mu obcy, wyśmiewać rzeczywistości, która dla wielu ludzi jest czymś zupełnie naturalnym. Inni stając w obronie Wajdy twierdzili, że ma on prawo do twórczych poszukiwań, a stosunki panujące w środowisku nastawionym na ustawiczne robienie kariery to doskonały materiał na satyrę. (filmpolski.pl)

UWAGA! Projekcje odbywają się również w Multikinie w Sopocie (pitupitu.pl/multikino-sopot) oraz Gdańsku (pitupitu.pl/multikino-gdansk).

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.
Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.
W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.
Kocham Kino w Multikinie: Polowanie na muchy – film po rekonstrukcji cyfrowej.
reż. Andrzej Wajda
scen: Janusz Głowacki
wyst. Małgorzata Braunek, Zygmunt Malanowicz.

Gdzie?

Multikino Gdynia

Kiedy?

5 maj 2015 r., 18:00

Cena za wejście

Normalny 21 zł
Ulgowy 17 zł
Kup bilet

Galeria

129 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.

Gdańsk :) trochę kultury nie zaszkodzi :)

a Multikino Gdynia Kino

Gdynia, Jerzego Waszyngtona 21

Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Zobacz profil miejsca

Więcej info

Profil na Facebooku:

/MultikinoPolska

Strona internetowa:

multikino.pl

Lokalizacja