Miejsca Wydarzenia Sylwester 2017 Promocje Blog Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Gdańskie Targi Książki 2019

O tym wydarzeniu

Wracamy!
Gdańskie Targi Książki
29–31.03.2019 r. | Polska Filharmonia Bałtycka
Gość Honorowy: Islandia.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.

Dotąd w Gdańsku nie było dużej imprezy czytelniczej, a jak pokazał sukces frekwencyjny pierwszej edycji, Gdańskie Targi Książki były wydarzeniem potrzebnym. Przez cały weekend targi odwiedziło blisko 13 tysięcy osób.

Podczas drugiej edycji Gdańskich Targów Książki zaprezentuje się 80 wydawnictw z całej Polski. Pragniemy przedstawić zróżnicowane spektrum literatury – od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzimy ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizujemy tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Chcemy gościć uznane i rozpoznawalne marki, ale też prężne niezależne wydawnictwa, którym nie udało się pojawić podczas pierwszej edycji targów. Zależy nam, żeby ta edycja przyciągnęła jeszcze więcej miłośników literatury i przyczyniła się do promocji czytelnictwa w Polsce.

W tym roku po raz pierwszy na targi zapraszamy gościa honorowego, którym będzie Islandia. Związki pomiędzy Polską a tym krajem z roku na rok są coraz bardziej intensywne. Chcemy zaprosić czołowych islandzkich pisarzy i pisarek, poetów i poetek aby przybliżyć mieszkańcom Pomorza literaturę islandzką.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dla wystawców: https://www.gdanskietargiksiazki.pl/

Gdzie?

Sztuka Wyboru

Kiedy?

29–31 mar 2019 r., 10:00

Cena za wejście

Free

Tagi

Galeria

29 0 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.

4 Sztuka Wyboru Przestrzeń artystyczna

Gdańsk, Słowackiego 19

Sztuka Wyboru znajduje się na Osiedlu Garnizon w Gdańsku Wrzeszczu i jest częścią projektu Garnizon Kultury. Sztuka Wyboru to 900 m2 na 2 piętrach zabytkowego budynku, to 2 duże sale po ok. 250 m2 i 3 mniejsze sale po ok. 70 m2. na parterze w przeszklonej sali znajduje się KSIĘGARNIA ( książki i albumy poświęcone architekturze, sztuce, fotografii, dizajnowi, kulinariom itp. oraz literatura faktu, wyselekcjonowana literatura dla dzieci ) i KAWIARNIA( kawa, wino, piwo, kanapki, ciasta, sałaty ) w…

Zobacz profil miejsca

Więcej info

Profil na Facebooku:

/SztukaWyboruGdansk/

Strona internetowa:

www.sztukawyboru.eu

Adres e-mail:

magda@sztukawyboru.eu

Telefon:

+48 885 885 200

Lokalizacja