Miejsca Wydarzenia Sylwester 2017 Promocje Blog Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

African Beats vol. 1 – Klub Parlament

Wydarzenie w:  1Parlament (Klub nocny)
21
Pitu Pitu poleca!

O tym wydarzeniu

Jeśli ktoś myśli, że Afryka jest daleko, myli się. Afryka jest tu i teraz!

Z początkiem marca gdański klub Parlament zamieni się w polską stolicę muzyki afrykańskiej. African Beats to nowy cykl, który przyciągnie nad polskie morze podmuch gorącego powietrza znad Czarnego Lądu.

Zagrają:
Warsaw Afrobeat Orchestra
Mamadou & Sama Yoon
Cocodjembe & Nandaloo

After Mamadou Diouf – cała noc w rytmach afrobeatu!

Warsaw Afrobeat Orchestra to pierwszy zespół afrobeatowy w Europie Wschodniej. Artyści inspirują się mistrzami afrobeatu, world music, a także polską i afrykańską muzyką tradycyjną. Obok nich wystąpi Mamadou Diouf z zespołem Sama Yoon. Mamadou wykonuje swoje piosenki głównie w senegalskim języku Wolof. Nagrał kilka płyt, m.in. z zespołem Voo Voo, Tam Tam Project i Włodzimierzem Kiniorskim. Skład zespołu Sama Yoon tworzą tacy artyści jak Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Patrycja Napierała oraz Anna Patynek.

Pomiędzy artystami wystąpi skład Cocodjembe & Nandaloo – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W swojej muzyce starają się łączyć Afrykańską tradycję ze słowiańskim temperamentem.

Po występie artystów odbędzie się gorące after party, na którym sam Mamadou Diouf stanie za konsoletą i zapewni nam świetną, kilkugodzinną zabawę przy dźwiękach najlepszych afrobeatowych brzmień!

Za wydarzenie odpowiada sopocka Agencja Artystyczna Perspektywy.

Warsaw Afrobeat Orchestra to pierwszy afrobeatowy zespół w Europie Wschodniej. Premierowy album wydali w kalifornijskiej wytwórni Ubiquity Records, kolejny w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jedenaście osób na scenie, trzy wokalistki, sekcja dęta, mieszanka funku, afrobeatu, world music, etno i jazzu to elementy charakterystyczne dla Warsaw Afrobeat Orchestra. Nagrania WAO słychać w audycjach radiowych na całym świecie, w BBC zauważył ich Gilles Peterson. Na Innych Brzmieniach supportowali Tony Allena.

Mamadou & Sama Yoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca. Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki (DAAB, Szwagierkolaska) którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra. W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy. Teksty piosenek są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę Umbada w wytwórni For Tune która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 2016r. w Europie

Cocodjembe & Nandaloo – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe.

BILETY:
1 pula 40 PLN, 2 pula 45 PLN, 3 pula i w dniu koncertu 50 PLN

Interticket – interticket.pl/program/afric..
Going – https://goingapp.pl/evt/2066685/african-beats-vol1-gdansk
Biletomat – biletomat.pl/koncerty/africa..
Eventim – eventim.pl/African_Beats_vol.1

Oraz w salonach Empik, Saturn i Mediamarkt w całym kraju.

agencjaperspektywy.pl

Partnerzy:
gdansk.pl
Trojmiasto.pl
Legalna Kultura
Aktivist
CDN
Going.
Perspektywa Kultury

kolejni niebawem….

Gdzie?

Parlament

Kiedy?

1 mar 2019 r., 20:00

Cena za wejście

40 zł

Kup bilet

Tagi

Galeria

21 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.

1 Parlament Klub nocny

Gdańsk, Św. Ducha 2

Doskonała lokalizacja (Stare Miasto), przestrzenność (ponad 1000 m2 na trzech poziomach), możliwości techniczne, a przede wszystkim panujący w nim klimat to tylko niektóre z elementów, które stanowią o tym, że klub nie ma sobie równych w Trójmieście. Klub Parlament jest wymieniany jako jeden z najlepszych kraju, a niezliczone koncerty największych gwiazd estrady są na to niezbitym dowodem.

Zobacz profil miejsca

Więcej info

Profil na Facebooku:

/klubparlament/

Strona internetowa:

parlament.com.pl

Adres e-mail:

klub@parlament.com.pl

Telefon:

+48 58 320 13 65

Lokalizacja