Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

WL4

bPrzestrzeń artystyczna
425

O tym miejscu

WL4 to GRUPA NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW niezwiązana z żadną instytucją, dla której nadrzędną wartością jest sztuka. W naszym gronie są artyści dojrzali i dopiero rozpoczynający drogę twórczą działający w różnych obszarach sztuki. Nasza różnorodność stanowi naszą siłę.

WL4 to 4 PIĘTRA SZTUKI gdzie swoje miejsce znalazło ponad 40 malarzy i rzeźbiarzy, grafików i designerów, fotografów, muzyków, aktorów i poetów.

WL4 to budynek STAREJ PIEKARNI przy ul. Wiosny Ludów 4 w Gdańsku nad brzegiem Motławy pomiędzy Gdańską Starówką a Stocznią. Nasza szczególna lokalizacja tuż przy nowo powstającym Muzeum II Wojny Światowej daje nam możliwość stworzenia ciekawej propozycji zarówno dla turystów jak i koneserów sztuki. Przestrzeń, jaką dysponujemy oraz pas zieleni tuż przy nowej promenadzie Motławy dają nam szansę do stworzenia plenerowej galerii rzeźb i obiektów widocznych również dla wpływających do gdańskiej mariny jachtów i statków.

WL4 to PRZESTRZEŃ KULTURY stworzona dla realizacji partnerskich projektów i działań na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej. Planujemy organizować wspólne wystawy, sympozja, warsztaty, koncerty, spektakle,itp.

WL4 to PRZESTRZEŃ OTWARTA na współpracę z przedsiębiorcami i mecenasami, instytucjami kulturalnymi, urzędami i samorządami projektach indywidualnych i grupowych.

WL4 PRZESTRZEŃ SZTUKI – REZYDENCJA
Zapraszamy rezydentów do tworzonego przez nas miejsca, mając nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla artystów i grup artystycznych chcących nawiązać współpracę.

Galeria

Więcej info

Profil na Facebooku:

/wl4artspace/

425 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.