Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Toruń

Pikado

53Winiarnia
546

O tym miejscu

PIKADO WINE BAR TAPAS to nowoczesna restauracja w ścisłym centrum Torunia, mieszcząca się w niezwykłym pod względem architektonicznym Centrum Kulturalno-Kongresowym JORDANKI. Budynek oraz restaurację zaprojektował Fernando Menis, hiszpański architekt z Teneryfy, za co został nagrodzony między innymi na Światowym Festiwalu Architektury w Barcelonie. Szefem kuchni i właścicielem PIKADO jest – znany z sopockiego Bulaja – Artur Moroz. Jego talent kulinarny oraz osiągnięcia zawodowe są znane w całej Polsce. Moroz łączy pasję gotowania z profesjonalizmem i starannym wykształceniem gastronomicznym, a także ponad 20-letnim doświadczeniem pracy w gastronomii. PIKADO to jego trzecia restauracja.

Ambicją twórców PIKADO jest oferowanie Gościom ponad 100 win z całego świata (najobszerniejsza karta win w Toruniu), w tym win pod własną marką, a także polskich win z winnicy Turnau.

Kuchnia Pikado to autorskie tapas szefa kuchni, świeże ryby, ale przede wszystkim steki z dojrzewającej (we własnej dojrzewalni) polskiej wołowiny i regionalne produkty, z których codziennie powstają potrawy dnia. Restauracja funkcjonuje od godziny 13:00 do 23:00, oferuje swym Gościom darmowe wi-fi. W PIKADO urzekają nie tylko nowe smaki, bardzo przyjazne są również ceny: dania przekąskowe można zamówić już za 10 zł, a dania główne od 15 zł. To idealne miejsce na spotkania biznesowe w odległości dosłownie kilkudziesięciu metrów od Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, ale również na romantyczne kolacje w interesującym, nowoczesnym wnętrzu, nawiązującym jednak do gotyckich korzeni architektury toruńskiej starówki.

Galeria

Lokalizacja

Toruń, Aleja Solidarności 1-3

Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Menu

Zobacz menu

Więcej info

Profil na Facebooku:

/Pikado-1097950030227372

Strona internetowa:

pikado.torun.pl

Adres e-mail:

rezerwacje@pikado.torun.pl

Telefon:

735 977 077

Zarezerwuj miejsce
546 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.