Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Toruń

Od Nowa

13bKlub studencki
694

O tym miejscu

Toruński klub studencki i muzyczny, należący do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; scena koncertowa oraz miejsce spotkań teatralnych i filmowych.

W klubie Od Nowa odbywają się koncerty zewnętrznych organizatorów, ale również sam klub organizuje koncerty i zajmuje się działalnością impresaryjną, promuje muzykę, kulturę, sztukę. Przy współpracy z samorządem studenckim organizowane są w Od Nowie także imprezy dla studentów, m.in. koncerty w ramach Juwenaliów UMK, czy otrzęsiny wydziałowe.

W klubie odbywają się również cykle koncertów jazzowych Jazz Club (w środy), spotkania z ciekawymi osobami (Wieczór Podróżnika i Połączenia bezpośrednie) oraz wystawy i performance w ramach dwóch galerii: Dworca Zachodniego oraz Galerii 011.

W Od Nowie swoją siedzibę ma DKF Niebieski Kocyk. W ramach DKF’u dwa razy w tygodniu, w Od Nowie wyświetlane są filmy.

Klub Od Nowa jest organizatorem cyklicznych, autorskich festiwali. W przestrzeni Od Nowy co roku odbywają się: Afryka Reggae Festival, Toruń Blues Meeting, Jazz Od Nowa Festival, Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra, Majowy BUUM Poetycki oraz najnowszy z festiwali – Od Nowa Metal Fest. Oprócz tego, regularnie od 2002 roku, w klubie Od Nowa odbywa się Koncert Specjalny Poświęcony Pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Klub przyczynił się do sukcesów wielu muzyków i grup muzycznych – dzięki wsparciu i długotrwałej promocji. Pierwsze koncerty zespołów Kult i Rejestracja odbywały się m.in. w Od Nowie. Klub Od Nowa zapisał się w historii toruńskiego zespołu Republika, który swoje pierwsze próby i koncerty miał właśnie w obiekcie na Bielanach.

Jest jedną z najsilniejszych placówek impresaryjnych w województwie wspierających współczesną muzykę i sztukę.

Galeria

Lokalizacja

Toruń, Gagarina 37a

Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek16:00 – 2:00
Wtorek16:00 – 2:00
Środa16:00 – 2:00
Czwartek16:00 – 2:00
Piątek16:00 – 5:00
Sobota16:00 – 5:00
Niedziela16:00 – 2:00

Więcej info

Profil na Facebooku:

/odnowa

Strona internetowa:

www.odnowa.umk.pl

Adres e-mail:

odnowa@umk.pl

Telefon:

+48 56 611 22 66

Zarezerwuj miejsce
694 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.