Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Toruń

Muzeum Etnograficzne

bMuzeum
398

O tym miejscu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu powstało 1 stycznia 1959 roku. Jego twórczynią i pierwszym wieloletnim dyrektorem była prof. Maria Znamierowska-Prüfferowa, której imię, Muzeum nosi od 15 grudnia 1999 roku. Muzeum Etnograficzne w Toruniu jest jednym z trzech samodzielnych muzeów etnograficznych w kraju. Jest samorządową instytucją kultury i działa w oparciu o ustawę o muzeach z dnia 21 listopada 1996 roku a jego Organizatorem jest Województwo Kujawsko-Pomorskiego. Muzeum jest wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.
Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona, konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność edukacyjną i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi podobne cele.
Zasięg działania Muzeum Etnograficzne w Toruniu to obszar całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem terenów województwa kujawsko-pomorskiego.

Galeria

Lokalizacja

Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Więcej info

Profil na Facebooku:

/etnomuzeum.torun/

Strona internetowa:

www.etnomuzeum.pl

Adres e-mail:

kontakt@etnomuzeum.pl

Telefon:

56 622 80 91

Zarezerwuj miejsce
398 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.