Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Toruń

Hala sportowo-widowiskowa

aHala
372

O tym miejscu

10 sierpnia 2014 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Dzięki przyjętym parametrom, obiekt przy ul. Bema w Toruniu jest jedyną w Polsce halą sportową przygotowaną do rozgrywania pełnego programu dyscyplin lekkoatletycznych w zawodach międzynarodowych.

Budynek ma formę masywnego prostopadłościanu, podciętego od dołu, co dodaje mu lekkości. Parter jest prawie całkowicie przeszklony. Detalem, który wzbogaca kształt kostki, jest system energooszczędnego oświetlenia punktowego LED zastosowany na fasadzie obiektu, który umożliwia wyświetlanie komunikatów dla osób znajdujących się na zewnątrz.
Widownia, w zależności od charakteru organizowanych imprez, może mieć różną pojemność: od 5192 miejsc na trybunach stałych w podstawowej funkcji hali do 6248 miejsc I.

Hala stanie sie takżę największym miejscem wystawowym i targowym, centrum kongresowym oraz miejscem, w którym można przeprowadzać masowe imprezy artystyczne. W tym celu zaprojektowano garderoby dla gwiazd, wzmocniono strop i konstrukcje dachu w strefie sceny, co umożliwia ustawienie i podwieszenie elementów scenicznych, dodatkowego nagłośnienia i oświetlenia. Dzięki temu można taniej i szybciej organizować imprezy widowiskowe, co przy pojemności trybun wraz z siedziskami na arenie dla 6 790 widzów czyni ten obiekt bardzo atrakcyjnym również dla organizacji koncertów i widowisk. Możliwe jest także organizowanie wystaw i spotkań targowych, a zaplecze gastronomiczne, hotelowe i rekreacyjne podniesie atrakcyjność obiektu również przy tego typu wykorzystaniu.
Obiekt jest doskonale przygotowany do prowadzenia transmisji telewizyjnych. Zaprojektowano kilka stałych platform telewizyjnych oraz oświetlenie zapewniające możliwość transmisji TV.

W budynku znajdą się także 32 pokoje hotelowe dwuosobowe, zaplecze gastronomiczne i socjalne, parkingi: podziemny na 438 miejsc; naziemny dla 196 samochodów osobowych, 20 autobusów i 8 pojazdów transmisyjnych. Łącznie 662 miejsca postojowe.

Galeria

Więcej info

Profil na Facebooku:

/HalaTorun/

Strona internetowa:

hala-torun.pl

Adres e-mail:

biuro@tis.torun.pl

Telefon:

56 665 00 00

Zarezerwuj miejsce
372 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.