Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Kraków

Spotkania Filozoficzne w Kinie Pod Baranami

Wydarzenie w:  aKino Pod Baranami (Kino)
60

O tym wydarzeniu

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Wraz z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne w Kinie Pod Baranami. Na ekranie przedpremierowo film SYN SZAWŁA – laureat Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny, węgierski kandydata do Oscara 2016 i zdobywca dwóch nagród na Fesitwalu w Cannes (Nagroda Specjalna Jury, Nagroda FIPRESCI).

Po seansie zapraszamy do rozmowy, którą poprowadzi dr hab. Jan Kiełbasa – pracownik Zakładu Ontologii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowca w krakowskim Kolegium oo. Dominikanów. Prowadzi kursy z filozofii średniowiecznej, metafizyki klasycznej i antropologii filozoficznej. Do jego głównych zainteresowań należą: filozofia średniowieczna, ontologia, aksjologia, antropologia filozoficzna oraz filozofia francuska.

Gdzie?

Kino Pod Baranami

Kiedy?

20 sty 2016 r., 20:30

Cena za wejście

12–18 zł

Kup bilet

Galeria

60 0 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.

a Kino Pod Baranami Kino

Kraków, Rynek Główny 27

Klimatyczne kino art-house’owe w sercu Krakowa, na Rynku Głównym.

Zobacz profil miejsca

Więcej info

Profil na Facebooku:

/kinopodbaranami

Strona internetowa:

www.kinopodbaranami.pl

Adres e-mail:

kino@kinopodbaranami.pl

Telefon:

+48 12 423 07 68

Lokalizacja