Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Kraków

Zakładka – Food & Wine

5Bistro
463

O tym miejscu

ZaKładka – Food&Wine to powrót do najbardziej czystej formy przekazu smaku. Inspirowany klasyką kuchni francuskiej, paryskich bistro i brasserie. Kuchnia ZaKładki to radość nie tylko konsumpcji, ale i gotowania. Dlatego jedzenie, które serwujemy niesie same pozytywne emocje.

O tym pisze na swoim blogu szef kuchni i współwłaściciel ZaKładki, Rafał Targosz:
„W tym roku minie chyba 20 lat, odkąd siedziałem z moim – jak na tamten okres czasu – kulinarnym guru, w okolicznej knajpce w Auxerre. Szwędaliśmy się, pamiętam, po kilku fajnych brasserie, odwiedziliśmy szanownego pana pasztetnika, jedliśmy jego terrine i rillettes, popijając czerwone wino. I kończąc u ponoć znanego kolarza, który na zakończenie kariery otworzył swój mały lokal z przysłowiową kawą i ciastkiem, by cieszyć się spokojną starością w towarzystwie życzliwej mu społeczności. Budowałem wtedy na fundamentach euforii młodości wspaniałe plany na przyszłość. Życie i rzeczywistość doprowadziły mnie po dwudziestu latach gonienia własnego ogona do próby realizacji projektu, dającego wyraz tęsknoty i fascynacji za tamtym okresem czasu – prostej kuchni i nieskrępowanej radości życia.”

Hołdujemy produktom dobrej jakości. Naszymi dostawcami są głównie mali producenci, a wina sprowadzamy bezpośrednio z Francji – i nie tylko. W naszej kuchni nie brakuje również lokalnych produktów, których różnorodność będzie systematycznie powiększać się.

W ZaKładce pierwsze skrzypce gra smak naszych dań. Dlatego stworzyliśmy wnętrza proste i niezobowiązujące, które w żaden sposób nie przyćmią tego, co najważniejsze. Kamienica, w której mieści się ZaKładka to zabytek architektury klasycystycznej z końca XVIII wieku. W najbliższej okolicy znajduje się Dom Historii Podgórza, Podgórski Dom Fotografii, Rynek Podgórski i słynna Kładka Ojca Bernatka, łącząca krakowski Kazimierz z Podgórzem. Na tej ostatniej oparliśmy pomysł nadania nazwy naszemu bistro, które znajduje się po drugiej stronie Wisły – za kładką.

Galeria

463 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.