Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Kraków

Pierwszy Lokal Na Stolarskiej…

4Kawiarnia
623

O tym miejscu

Pierwszą kawę w Pierwszym lokalu podaliśmy pierwszego kwietnia 2001r. w prima aprilis, i nie był to żart, bo podajemy ją do dzisiaj.
Początkowo lokal funkcjonował z malutkim barem i sześcioma stolikami. Serwowaliśmy wtedy jajecznicę na maśle na koronkowych obrusach a kuchnia stawała się po godzinach naturalnym przedłużeniem lokalu, gdzie przy rozmowach o życiu wódka lała się strumieniami. Aż pewnego dnia przyszedł moment, że otworzyliśmy drzwi, (które do tej pory stanowiły element dekoracyjny) i w ten oto sposób pojawiły się dwie kolejne sale.
Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek piwny znakomitą Smoczą Głowę-krakowskie piwo typu ale.
Od 13 lat co rano produkujemy kanapki, które można kupić już od 6.30 wraz ze znakomitą kawą, herbatą lub czekoladą na gorąco.
Pierwszy, to miejsce o milionie twarzy, które wchodzą i wychodzą. I wracają do nas wciąż te same, tylko nieco starsze. Obsługa, czasem miła, czasami nie, jednak niezmiennie ta sama.
Lokal swym klimatem, choć już bez koronek, trochę zaniedbany, zbyt ciemny, zadymiony, przypomina stare kazimierzowskie puby.
Muzyka, która wypełnia przestrzeń jest niezwykle dla nas ważna. W zależności od dnia i humoru barmana można tu usłyszeć zarówno Zauchę, Prońko, Łobaszewską, przez Genesis, Petera Gabriela, kończąc na nowych brzmieniach, oraz muzyce z czarnych płyt w poniedziałkowe wieczory.
Prowadzenie Pierwszego Lokalu, to nie biznes, lecz styl życia oparty na ludziach, rozmowach z nimi, muzyce, piciu kawy przed lokalem w słoneczne dni. Na pewno poczujesz się tu dobrze.

Galeria

Lokalizacja

Kraków, Stolarska 6/1

Dojedź za darmo z apką mytaxi! Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek0:00 – 0:00
Wtorek0:00 – 0:00
Środa0:00 – 0:00
Czwartek0:00 – 0:00
Piątek0:00 – 0:00
Sobota0:00 – 0:00
Niedziela0:00 – 0:00
623 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.