Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Kraków

Absynt

24Pub/Kawiarnia
471

O tym miejscu

Absynt to przytulny, ciepły i urzekający swym stylem lokal. Jest miejscem odważnej myśli i dobrego towarzystwa.
To doskonałe miejsce na poranną kawę, biznesowe spotkanie, lunch, imprezę z przyjaciółmi, kufel piwa w upalny dzień, czy grzane alkohole w zimne dni. To tutaj powracają smakosze, chcący po raz kolejny poczuć smak i aromat prawdziwego włoskiego espresso i zanurzyć łyżkę w gęstej, gorącej czekoladzie.

A muzyka? Jazz, blues, swing, rock, lata 70 i 80. Tak naprawdę zależy od atmosfery dnia. Najważniejsze jest jednak danie główne: absynt podawany w tradycyjny sposób. Jak nigdzie indziej. Absynt magiczny trunek, przenoszący człowieka – jak pisał Oscar Wilde:

Po pierwszej szklance widzisz sprawy takimi, jakimi chciałbyś, aby były, po drugiej takimi, jakimi w rzeczywistości nie są, na końcu ukazują ci się takimi, jakie są w istocie.

Trunek ten pochodzi ze Szwajcarii, powstaje z różnego rodzaju ziól m.in. piołunu, anyżu, kopru włoskiego, koleandry, melisy, hyzopu… Rozsławiony został przez paryską bohemę artystyczną z XIX i XX w. Picie zielonego napoju stało się tak popularne we Francji, że godziny od 17 – 19 zostały nazwane „L’HEURE VERTE” – zielonymi godzinami. W tym czasie znani artyści, m.in Picasso, Oscar Wilde, Ernest Hamingway, Van Gogh zatracali się w tym magicznym trunku o niezwyklej mocy.

Galeria

471 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.