Places Log in Choose city: Torun

Od Nowa

13bStudent Club
588

About this place

Toruński klub studencki i muzyczny, należący do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; scena koncertowa oraz miejsce spotkań teatralnych i filmowych.

W klubie Od Nowa odbywają się koncerty zewnętrznych organizatorów, ale również sam klub organizuje koncerty i zajmuje się działalnością impresaryjną, promuje muzykę, kulturę, sztukę. Przy współpracy z samorządem studenckim organizowane są w Od Nowie także imprezy dla studentów, m.in. koncerty w ramach Juwenaliów UMK, czy otrzęsiny wydziałowe.

W klubie odbywają się również cykle koncertów jazzowych Jazz Club (w środy), spotkania z ciekawymi osobami (Wieczór Podróżnika i Połączenia bezpośrednie) oraz wystawy i performance w ramach dwóch galerii: Dworca Zachodniego oraz Galerii 011.

W Od Nowie swoją siedzibę ma DKF Niebieski Kocyk. W ramach DKF’u dwa razy w tygodniu, w Od Nowie wyświetlane są filmy.

Klub Od Nowa jest organizatorem cyklicznych, autorskich festiwali. W przestrzeni Od Nowy co roku odbywają się: Afryka Reggae Festival, Toruń Blues Meeting, Jazz Od Nowa Festival, Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra, Majowy BUUM Poetycki oraz najnowszy z festiwali – Od Nowa Metal Fest. Oprócz tego, regularnie od 2002 roku, w klubie Od Nowa odbywa się Koncert Specjalny Poświęcony Pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Klub przyczynił się do sukcesów wielu muzyków i grup muzycznych – dzięki wsparciu i długotrwałej promocji. Pierwsze koncerty zespołów Kult i Rejestracja odbywały się m.in. w Od Nowie. Klub Od Nowa zapisał się w historii toruńskiego zespołu Republika, który swoje pierwsze próby i koncerty miał właśnie w obiekcie na Bielanach.

Jest jedną z najsilniejszych placówek impresaryjnych w województwie wspierających współczesną muzykę i sztukę.

Gallery

Location

Torun, Gagarina 37a

Check on the map Open in Google Maps Check on jakdojade.pl

Opening hours

Monday4:00pm – 2:00am
Tuesday4:00pm – 2:00am
Wednesday4:00pm – 2:00am
Thursday4:00pm – 2:00am
Friday4:00pm – 5:00am
Saturday4:00pm – 5:00am
Sunday4:00pm – 2:00am

More info

Facebook address:

/odnowa

Website:

www.odnowa.umk.pl

E-mail address:

odnowa@umk.pl

Phone:

+48 56 611 22 66

Book a place
588 Report

Comments

You must to comment or add a photo.