Places Log in Choose city: Białystok

Spółdzielnia

4Bar/Gallery/Design Store
563

About this place

Koncept SPÓŁDZIELNIA Bar Kafe to przedsięwzięcie gastronomiczne łączące ofertę barową i kawiarnianą, która spełnia także funkcję salonu wystawienniczego mebli i ręcznie wytwarzanych użytkowych przedmiotów, takich jak np. porcelanowa zastawa, meble, rowery czy oświetlenie. Można tu znaleźć ofertę kawiarnianą, barową (szybkie zdrowe dania) oraz kupić wybrane przedmioty użytkowe, znajdujące się w kawiarni. Wartością dodaną jest to, że większość użytkowych przedmiotów znajdujących się wewnątrz lokalu jest na sprzedaż. Jeżeli gościom kawiarni wygodnie siedzi się na kanapie wykonanej z palet lub podoba im się inny element wystroju wnętrza (stoliki, lampy itp.), mogą go kupić lub na miejscu złożyć zamówienie na jego wykonanie.

Kawiarnia połączona z showroomem to koncept, który w wejściu do środka wita gości nowoczesnym barem. W głębi lokalu ustawione są stoliki, sofy, pufy oraz meble z palet, drewnianych bębnów kablowych i jutowych worków po kawie. Środek lokalu to przestrzeń udostępniana organizacjom pozarządowym promującym idee społeczeństwa obywatelskiego, edukację globalną, kulturę, przedsiębiorczość społeczną, czy zrównoważony rozwój. Wzdłuż ścian zlokalizowana jest przestrzeń “czytelnicza”. Można tu wypić kawę czytając wybrane publikacje, czy książki. Oferowane produkty, w tym kawa są produkowane zgodnie z zasadą Fair Trade.
Wyjątkowość miejsca podkreśla wystrój oparty o idee „upcycling” i „do it yourself” zgodnie z zasadą ponownego wykorzystywania przedmiotów i minimalizmem wystroju.

Gallery

Location

Białystok, Marii Skłodowskiej-Curie 8/1

Check on the map Open in Google Maps Check on jakdojade.pl

More info

Facebook address:

/SpoldzielniaBarKafe

E-mail address:

spoldzielniabialystok@gmail.com

Phone:

603458099

Book a place
563 Report

Comments

You must to comment or add a photo.