Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Dąbrowa Górnicza

Pałac Kultury Zagłębia

abCentrum Kultury
493

O tym miejscu

Pałac Kultury Zagłębia został wybudowany w latach 1951-58 w/g projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarty 11 Stycznia 1958 r.- początkowo funkcjonował jako Dom Kultury Zagłębia, następnie jako Dąbrowski Pałac Kultury, a w końcowym etapie, aż po dzień dzisiejszy jako Pałac Kultury Zagłębia. Budynek Pałacu Kultury Zagłębia to przykład Socrealizmu stylu architektonicznego lubującego się w ciężkim, bogatym wystroju wnętrz i okazałości.
Obiekt posiada: salę widowiskową na 699 miejsc ze sceną obrotową i zapleczem scenicznym, marmurowe hole liczące 1900 m2, salę kinową na 88 miejsc, galerię, pracownie plastyczną, piwnice teatralną, salę kameralną, kawiarnię oraz kilka mniejszych pomieszczeń w których organizowane są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia oraz kursy.
Upływ czasu nie zmienił podstawowej funkcji PKZ jaką jest zapewnienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i okolic możliwości obcowania z Kulturą i Sztuką zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Celem nadrzędnym wciąż pozostaje edukacja dzieci i młodzieży prowadzona przez dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Galeria

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1

Zobacz na mapie Otwórz w Google Maps Nawiguj w jakdojade.pl

Więcej info

Profil na Facebooku:

/PalacKulturyZaglebia/

Strona internetowa:

www.palac.art.pl

Telefon:

608 068 043 , 32 733 88 00

Zarezerwuj miejsce
493 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.