Miejsca Wydarzenia Sylwester 2017 Promocje Blog Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

WARSTWY Marcina Rudego Makałowskiego | wystawa

Wydarzenie w:  cSiatka
5

O tym wydarzeniu

Zapraszamy na wystawę Warstwy Marcina Rudego Makałowskiego. Wernisaż odbędzie się w piątek o 18:00 w SIATKA, wstęp wolny.

| Marcin nie był biernym kontynuatorem i wyznawcą swojej formy. Nie nosił płaszczów purpurowych. Umiał być wobec siebie brutalny, gdy zaszła potrzeba.

Marcin chciał poruszać.
Nie bał się.
Wytykał strach. Gardził słabością.

Marcin był wolny.
„może bym chciał
(…)
chciałbym”
Szukał sposobu na całkowite wyzwolenie Ducha.

Jego – epatująca obrazami śmieszności bycia i wrażliwością rozumienia twórczość nabija ciebie w butelkę.

Widać surowość gliny w jego formach.

Nie był figurą artysty, nie tworzył z siebie.
Wychodził od siebie raczej.
Przekraczał innych w ich bezpiecznych warstwach.

………………………………………………
Godziny otwarcia wystawy Warstwy w SIATCE:
wtorek – piątek 17:00 – 21:00
sobota – niedziela 12:00 – 18:00
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt mailowy: office@korkoro.pl
………………………………………………

PROGRAM
PIĄTEK:
16.11 | 18:00 | wstęp wolny
wernisaż wystawy Warstwy Marcina Rudego Makałowskiego

16.11 | 19:00 | wstęp wolny
koncert Dorota Kołodziej & Golden Gate String Quartet
Skład kwartetu:
Gabriela Żmigrodzka I skrzypce
Sabrina Stachel II skrzypce
Anna Paluch altówka
Katarzyna Gaszczyk wiolonczela

20.11 | 21:30 | wstęp wolny
koncert zespołu Black Hat Band | covery największych hitów, także Britney

21.11 | 19:00 | wstęp wolny
czytania performatywne fantastyki przy oprawie muzyczno-wizualnej

24.11 | 16:00 – 22:00 | wstęp 15 zł
(zapętlony do niemożliwości) spektakl Hipergenitalia Witkacego w wykonaniu Teatr Korkoro, czas trwania spektaklu: 30 min, ilość powtórzeń: 12 razy, zostań tak długo jak chcesz, chcemy się zmęczyć

  1. 11 | 19:00 | wstęp 5 zł
    jam session Drumla feat. Kazoo – dołącz do nas

1-2.12 | 13:00 – 20:00 | wstęp 30 zł
31-godzinny maraton plastyczny
prowadzenie: Justyna Winiecka, Dom Artystów – usługi artystyczne
Zgłoś chęć udziału: domartystow.justyna@gmail.com

3.12 | 19:00 – 00:00 | wstęp 10 zł
wieczór filmowy

7.12 | 19:00 | wstęp wolny
finisaż

BIO__
Marcin Rudy Makałowski
Plastyk. Urodzony 24 lipca 1989 roku w Gdyni. Absolwent Policealnej Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie, specjalizacja: metaloplastyka. Współpracował ze Stowarzyszeniem Teatralno – Edukacyjnym „Korkoro” i Domem Artystów. Realizował instalacje związane z Festiwalem Szekspirowskim dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Tworzył scenografie do spektakli z udziałem młodzieży, dla trójmiejskich edukatorów – Adama Akermana oraz Sławomira Kochanka. Znakomity „multi-twórca” – plastyk, aktor, performer, człowiek. Autor wielu obrazów tworzonych mieszanymi technikami, min. prac zamkniętych w cyklu „Warstwy” – niezatytułowanych dzieł, które artysta pozostawia do indywidualnej interpretacji widzowi.

Muzycy_
Dorota Kołodziej & Golden Gate String Quartet
w składzie:
Gabriela Żmigrodzka I skrzypce
Sabrina Stachel II skrzypce
Anna Paluch altówka
Katarzyna Gaszczyk wiolonczela

Golden Gate String Quartet
Zespół powstał w czerwcu 2015 roku w Gdańsku i składa się z absolwentek gdańskiej Akademii Muzycznej. Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej. Związany z Dworem Brzozówka w Tomicach, Zamkiem w Bytowie oraz Dworkiem Sierakowskich w Sopocie. Cyklicznie koncertując w tych miejscach, wciąż pozostaje aktywną scenicznie grupą w reszcie kraju oraz za granicą, dając koncerty w Austrii i Niemczech. Niektóre z pamiętnych występów zawierają prezentację aranżacji standardów jazzowych Artura Jurka na trzy fortepiany i orkiestrę smyczkową (czerwiec 2017). W połączeniu sił z Pawłem Zagańczykiem, Ignacym Wiśniewskim i studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku (projekt Academia Musica Judaica) artystki zaprezentowały kompozycje o charakterze klezmerskim w ramach festiwalu Zbliżenia (wrzesień 2017).

W maju 2017 powstała pierwsza płyta zespołu, a na niej znajdują się najpopularniejsze utwory muzyki filmowej oraz klasycznej. Kwartet miał okazję współpracować z takimi wokalistami jak Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Dorota Kołodziej, Dorota Theisebach, Agata Walczak i Izabela Krasucka. Ponadto, zespół działał z wybitnym pianistą jazzowym Sławkiem Jaskułke, projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim (Project Runway), producentami muzycznymi i czołowymi gwiazdami, takimi jak Michał Bajor, Ania Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi czy Sarsa. The Golden Gate występował podczas Sopot Hit Festiwal 2017, 2018, The Voice of Poland, Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie, TVP POLONIA (Halo Polonia), Top of the Top Sopot Festiwal 2018 oraz pokazu najnowszej kolekcji Patryka Wojciechowskiego Revolution.
http://www.goldengatestringquartet.pl/

Dorota Kołodziej – wokalistka i aktorka teatralna.
Od 2010-2018 roku związana z kultowym teatrem „Gardzienice”, gra w „Ifigenii w Aulidzie”, „Oratorium Pytyjskim” oraz wiodące role w „Elektrze” i „Ifigenii w Taurydzie” wg Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego, występując na największych scenach w Polsce i na Świecie (m.in. Teatr Polski w Warszawie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Opera Narodowa w Teheranie, amfiteatry w Grecji i Hiszpanii.Związana ze środowiskiem muzycznym z Wrocławia, współpracowała z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego oraz Big Bandem pod batutą Mariusza Dziubka śpiewając światowe evergreeny z pogranicza jazzu, funku i swingu. Śpiewa recitale, gdzie wykonuje ulubione kompozycje polskie i zagraniczne w oryginalnych, jazzowo- poetyckich aranżacjach.Odnajdując się muzycznie w różnych gatunkach i stylistykach muzycznych, przekonana jest, że wokalne eksperymenty służą po to,by tworzyć własną jakość. Współtworzy autorski projekt muzyczny „Miss M, zestawiając audioperformans z muzyką elektroniczną oraz klasycznymi brzmieniami (premierowy koncert podczas inauguracji wrocławskiej edycji Planette + Doc Film Festival: maj 2012). Od 2017 roku członek formacji „Mundi music”, łączącej akustyczne brzmienia w klimacie world/ jazz/ pop. Obecnie grupa koncertuje i przygotowuje autorski materiał. Laureatka przeglądów piosenki poetyckiej , m.in. I miejsca w Festiwalu ”Talenty Małopolski„, I miejsca w XIV Małopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej „Kraina Łagodności”, I miejsca na 27. Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie oraz XV Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor Sprawił”. Inne projekty: m.in. współtworzenie ścieżki wokalowej do anonimowanego filmu Piotra Dumały ”Zbrodnia i kara„ (prezentowane podczas 32.PPA, nurt:kino),udział aktorski w widowisku teatralno-muzycznym ”Requiem Mozarta„ w reż.Jerzego Zonia

Zainteresowana w swojej pracy zawodowej przestrzeniami międzykulturowymi oraz szeroko pojętą relacją między nadawcą a odbiorcą w teatrze, muzyce i innych sztukach widowiskowych. Pasjonatka języka polskiego i dalekich podróży – obserwuje, smakuje, doświadcza filozofii „tu i teraz” oraz ”kina drogi”.

Gdzie?

Siatka

Kiedy?

16–30 lis 2018 r., 18:00

Cena za wejście

Free

Tagi

Galeria

5 0 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.