Miejsca Wydarzenia Sylwester 2017 Promocje Blog Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Ray Wilson w Polsce

32
Pitu Pitu poleca!

O tym wydarzeniu

Ray Wilson podczas koncertu zaprezentuje zarówno twórczość solową, jak i tę związaną z grupą GENESIS – od utworów sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które współtworzył na albumie „Calling All Stations”. Szkocki wokalista skupi się także na swoich solowych dokonaniach oraz twórczości grup: Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Na koncercie nie zabraknie wielu niespodzianek muzycznych.

Ostatnie dwa lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny „Song for a friend” oraz „Makes me think of home” o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku ukazał się natomiast album Live pt. „Time and Distance”. Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. W tym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin„ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Dzięki oryginalnej barwie głosu, przywrócił grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 r., debiutujący zespół Stiltskin z Rayem Wilsonem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów. Był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak: Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Gdzie?

Stary Maneż

Kiedy?

24 lut 2019 r., 20:00

Cena za wejście

59–119 zł

Kup bilet

Tagi

Galeria

32 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.

15 Stary Maneż Sala koncertowa

Gdańsk, Słowackiego 23

Stary Maneż w Garnizonie. Budynek z historii, dawna ujeżdżalnia Pułku Czarnych Huzarów, dziś miejsce dobrej muzyki, miłego spędzania czasu i spotkań z przyjaciółmi.

Zobacz profil miejsca

Więcej info

Profil na Facebooku:

/StaryManez/

Strona internetowa:

www.starymanez.pl

Adres e-mail:

biuro@starymanez.pl

Telefon:

+48 58 760 70 10

Lokalizacja